Deska tarasowa bangkirai (1)Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z żadnym materiałem egzotycznym, a teraz postanowiliśmy to zmienić, powinniśmy spojrzeć na najpopularniejszy i najczęściej stosowany rodzaj tego tworzywa – drewno Bangkirai. Jego parametry techniczne i walory wizualne nie pozostawią nam wiele do życzenia.

Początkowo naszym oczom ukaże się niezwykle głęboki kolor materiału. Będzie on albo jasnobrązowy, albo ciemnobrązowy. Na jego powierzchni, jeśli tylko się jej dokładniej przyjrzymy, będziemy mogli dostrzec delikatny, nienachalny połysk. Deska tarasowa bangkirai zawsze go posiada. Jeśli chodzi natomiast o jej właściwości techniczne, wyróżnić ją może odporność na działanie wilgoci czy wody. Drewno bangkirai zawdzięcza to swoim olejkom oraz krzemowi.

Naturalnie znane nam są już jeszcze inne właściwości techniczne i wizualne egzotycznego drewna o nazwie bangkirai. Nie sposób byłoby je wszystkie wymienić w jednym tekście, więc jeśli zaciekawiła nas ta tematyka, poszukajmy na jej temat dodatkowych informacji.