Wybór drzwi wejściowych

Stolarka drzwiowa i okienna to jedna z ważniejszych kwestii jakie zaprzątają nam głowę w trakcie budowy lub remontu domu. Drzwi wejściowe muszą spełniać kilka funkcji. Powinny być ładne, w końcu są wizytówką naszego domu. Muszą być trwałe i odporne na zarysowania, warunki atmosferyczne i przede wszystkim na próby sforsowania ich niekoniecznie w konwencjonalny sposób. Biorąc to wszystko pod uwagę dokonujemy wyboru stolarki drzwiowej także pod kątem cen.
Drzwi drewniane są jednymi z najpopularniejszych rodzajów. Szeroki wybór struktury drzewa, kolorów daje możliwość dopasowania tego elementu do wystroju całego wnętrza. Jednak należy zwrócić uwagę na to iż są to drzwi łatwe do sforsowania a także bardzo podatne na zniszczenia.
Dobrym rozwiązaniem są drzwi stalowe. Zdecydowanie większa wytrzymałość jest ich dużym atutem. Na metalowej powłoce można położyć dowolny wzór drewna lub kolor farby. Daje to duże możliwości dopasowania się do naszego gustu. Trzeba też koniecznie wspomnieć, że drzwi stalowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe na zniszczenia i odkształcenia. Stanowią też swego rodzaju zaporę ogniową podczas gdy drzwi drewniane rzadko kiedy są tak zabezpieczone aby stawić opór płomieniom. O ile drzwi drewniane łatwo dopasować do zamontowanych ościeżnic o tyle taki problem może się pojawić przy drzwiach stalowych. Zalecane jest montowanie ich z oryginalnie dopasowanymi framugami. W dzisiejszym dniu cały etap montażu nowej ościeżnicy jest maksymalnie krótki i trwa około kilka godzin. Taki komplet wzmocniony jeszcze specjalnymi zamkami antywłamaniowymi jest świetną alternatywą.