okucia-do-szkla-3Wybranie porządnych okuć do kabin prysznicowych jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem zwłaszcza, że na naszym rynku jest bardzo wiele produktów wysokiej jakości. Aby nasza kabina prysznicowa przez bardzo wiele lat prezentowała się jak nowa powinno stosować się okucia do szkła wykonane z mosiądzu. Materiał tego typu doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie panuje na co dzień bardzo duża wilgotność.

Mosiężne okucia stosuje się przeważnie w profesjonalnych saunach, basenach oraz zwykłych kabinach prysznicowych. Mosiądzowe okucia charakteryzują się również bardzo dużą delikatnością oraz niespotykaną elegancją, dzięki czemu można stworzyć naprawdę niesamowite aranżacje wnętrz.

Dużą zaletą okuć z mosiądzu jest również to, że dostępne są w wielu różnych kolorach. W Polsce największą popularnością cieszą się okucia z powłoki polerowanej, powłoki satynowej, czy też złote okucia do szkła. Bardzo wiele firm oferuje również powłoki patynowane, które z roku na rok zdobywają coraz większe grono zwolenników w całym kraju.

W naszym kraju bardzo dużą popularnością cieszą się również szklane okucia do systemów przesuwanych. Jak powszechnie wiadomo okucia do szkła dają nam praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni i to nie tylko za pomocą drzwi, ale również za pomocą ścian przesuwanych.