Sklejka fornirowana
Dobór sklejki należy dopasować do pomieszczenia, które ma zostać nią wyłożone. Sklejka fornirowana może zostać wykorzystana do urządzenia kuchni lub łazienki. Jej wymiary można dostosować do tego, co najlepiej będzie prezentowało się w urządzanym przez nas wnętrzu. Zazwyczaj sklejka dostępna jest w standardowych wymiarach, czyli sto dwadzieścia pięć centymetrów na dwieście pięćdziesiąt centymetrów. Dostępne są też jej różne grubości, od trzech do pięćdziesięciu milimetrów. Niektórzy producenci sklejki fornirowanej oferują ją jednak w różnorodnych wymiarach, które najczęściej dostępne są po uprzednim zamówieniu ich.
Fornir może być naturalny i modyfikowany. Na rynku można dostać wiele jego rodzaji, najpopularniejsze to fornir bukowy, jaworody, dębowy, brzozowy i klonowy. Można zaopatrzyć się też w fornir z drzew egzotycznych – przykładowo iroko, teku, wenge, badi i sapeli. Fornir modyfikowany powstaje inaczej – poprzez sklejenie wieluset warstw forniru pochodzącego z naturalnych źródeł i pocięcia go na bardzo drobne plastry, które są prostopadłe do sklejeń. Dzięki temu powstaje prosty rysunek słojów, które padają równolegle. Zwykle wykonywany jest on z drewna wenge, hebanowego, dębowego lub czereśniowego.

słowa kluczowe: mdf zebrano, mdf fornirowany cena, ceny forniru, sklejki rozkrój, płyta fornirowana cennik, wenge jasny, płyta mdf lublin, zebrano mdf, mdf fornir, płyta stolarska cennik