W obecnych czasach, śród przyszłych panien młodych szerzy się powrót do wianków. Częściej dziewczyny decydują się na wianek niż na welon. Ma to swoje solidne uzasadnienie. Wianek dodaje uroku pannie młodej i jest podkreśleniem jej naturalności. Ważne jest aby bukiet pasował do wianka. Jeśli te atrybuty nie będą ze sobą powiązane wtedy cały urok pryśnie.
Pomysłów na bukiety ślubne jest tyle ile panien młodych, a może nawet więcej. Każda kobieta ma inne upodobania. Przy wyborze kwiaciarni też trzeba pomyśleć. Nie każda spełni zlecenie w należyty sposób. Jeśli w ofercie firmy można znaleźć wzmiankę np. Bukiety ślubne kwiaciarnia Warszawa to możemy zaufać, że powierzymy swoje zlecenie w dobre ręce. Jeśli natomiast kwiaciarnia nie miała za dużo zgłoszeń po bukiety ślubne wtedy należy się wstrzymać z zakupem w tym miejscu, bo jakaś przyczyna takiego stanu rzeczy być musi.
Nie ma jednej określonej reguły co do rozmiarów, rodzaju kwiatów czy kolorów w bukiecie. Panuje tu wszelka dowolność. Każda panna młoda chce aby jej bukiet był tym najpiękniejszym.