Organizatorzy rozmaitych imprez, czy to prywatnych, rodzinnych, czy bardziej formalnych, jak firmowe i biznesowe, zastanawiają się, jak je urozmaicić tak, aby wywarły na uczestnikach pozytywne wrażenie i jak najdłużej pozostały w ich pamięci. Sposobów jest mnóstwo, gdyż na rynku jest i powstaje coraz więcej firm, które się specjalizują w uatrakcyjnianiu imprez.

Jeśli uczestnicy danej imprezy to osoby dorosłe, warto wziąć pod uwagę pokazy barmańskie, a szczególnie dotyczy to imprez, na których jest bufet czy catering oraz jest podawany alkohol. Pokazy w wykonaniu barmanów będą zarówno nietypowym sposobem na zaserwowanie drinków i napojów, jak również stanowią niezwykle atrakcyjne show samo w sobie.
Pokazy barmańskie nadają się zarówno na bardzo formalne i oficjalne spotkanie biznesowe, gdzie rozładują napiętą często atmosferę, jak i na bardziej luźne wydarzenia, jak wesele czy jakakolwiek impreza rocznicowa czy jubileuszowa. Barmani znają mnóstwo tricków, które na pewno zapadną w pamięci uczestników, a sam alkohol będzie smakował inaczej, niż zwykle.