Jeżeli byliśmy już w escape roomie i niestety nie udało nam się z niego wydostać, prawdopodobnie szukaliśmy przyczyn tej porażki. Doszliśmy do wniosku, że to nasz zespół zawiódł na całej linii. W tej rozrywce najważniejsza jest bowiem współpraca.

Nawet jeśli więc zaprosimy do gry najlepszego matematyka, świetnego logika i osobę bardzo spostrzegawczą, podczas gdy my mamy talenty artystyczne, może się okazać, że i tak Pokoje zagadek same nas pokonają. O wiele lepiej poradzimy sobie natomiast w takim zespole, w którym będziemy się dobrze czuć. Z tego powodu do pomieszczeń zagadek warto chodzić z najbliższymi przyjaciółmi. Znając ich od lat, potrafimy porozumiewać się z nimi bez słów, szybko przekazując sobie różne informacje. Działamy szybko i mamy tym sposobem więcej czasu na rozwikłanie wszelkich zadań. To pomaga nam oczywiście w wydostaniu się z pokoju.

Czasem jednak i utalentowany oraz zgrany zespół nie radzi sobie z poszczególnymi zadaniami. Wtedy możemy zawsze poprosić o jakieś wskazówki.