W dobie szybkiego i prężnego rozwoju technologii można zaobserwować, że technologia wkracza w świat dzieci. Nikogo nie dziwi już fakt, że trzy latek potrafi obsługiwać smartfona albo komputer. Dzieci praktycznie nie rozstają się z telefonami. Takie czasy – powie większość rodziców.

Dla wielu matek i ojców takie spędzanie czasu przez ich dziecko jest niedopuszczalne. Ograniczają oni dostęp małych dzieci do technologi, która jak wszyscy wiemy może być niebezpieczna.
Tacy rodzice bardzo świadomie wybierają dla swoich pociech zabawki. Coraz więcej z nich wraca do lat swojego dzieciństwa, dlatego też dużą popularnością cieszą się zabawki drewniane. Takie zabawki jakie pamiętamy z lat naszej młodości. Klocki, z których godzinami można było budować zamki, miasta, statki kosmiczne, farmy i domy. Drewniane samochody, z którymi nie rozstawał się żaden szanujący się chłopak.
Takie zabawki pozwalają rozwijać wyobraźnię, a dla rodziców są nostalgiczną pamiątką po czasach, kiedy sami byli dziećmi i długie godziny spędzali tylko na zabawie.