Jeżeli myślisz nad przejściem na dietę a twoje cele na najbliższe kilka miesięcy to dieta i odchudzanie, musisz nieco zweryfikować swój sposób myślenia. Dieta to nie jest coś, na co przechodzisz pewnego dnia po czym sztywno trzymasz się jej reguł przez pół roku, może nieco dłużej a potem kończysz zdrowsza, chudsza, piękniejsza i szczęśliwa. Owszem – można i tak, wiedz jednak, że zakończenie jakiejkolwiek diety bardzo szybko spowoduje powrót do stany wyjściowego i po kilku miesiącach nie będziesz już widziała żadnych, najmniejszych nawet efektów. To jednak nie powód, żeby rezygnować!

Dobra dieta to taka na całe życie. Z tego też właśnie powodu musi być odpowiednio dobrana i dopasowana do Ciebie. Nie chcesz przecież chyba do końca swoich dni głodować i marzyć żeby zjeść coś, czego Ci przecież nie wolno.

Zalecany jest kontakt z profesjonalnym dietetykiem, który po przeprowadzeniu wywiadu i wykonaniu pomiarów składu Twojego ciała będzie mógł odpowiednio dopasować Twój jadłospis tak, żebyś nie odczuwała głodu a przy tym była zdrowa i szczupła.