Dla kogoś, kto nie lubi okularów noszenie ich każdego dnia to prawdziwa mordęga i utrapienie. Można jednak zainwestować w szkła kontaktowe lub w korekcję wzroku.
Wiele osób cierpi na różne problemy ze wzrokiem, a co za tym idzie muszą one nosić okulary i to często nie tylko do czytania, ale także przez cały dzień. Są tacy, którzy wybierają szkła kontaktowe, ale one również potrafią sprawiać wiele kłopotów. Zdarza się, że odczuwamy na przykład dyskomfort, a nie możemy akurat nic z tym zrobić, ponieważ nie mamy pod ręką ani żadnego potrzebnego płynu, ani pojemniczków ani nawet soli fizjologicznej. Istnieje jednak coś takiego jak korekcja wzroku. Obecnie jest na to wiele sposobów, chociażby przy użyciu lasera. W ten sposób możemy pozbyć się takich wad jak astygmatyzm, krótkowzroczność czy dalekowzroczność. Oczywiście korekcja wzroku powinna być zaplanowana i powinniśmy być do niej skierowani przez okulistę. Sam zabieg nie trwa długo, około kilkunastu minut, i już po około godzinie można spokojnie udać się do domu i nie powinny nam dokuczać żadne dolegliwości. Nie wymaga on obecności anestezjologa.
Jeżeli noszenie okularów jest dla nas bardzo męczące, a same szkła kontaktowe nie minimalizują tego odczucia to możemy zdecydować się na zabieg korekcji wzroku, oczywiście powinien być on profesjonalnie przeprowadzony.