W ostatnich latach doszło do gwałtownego rozwoju nauk medycznych. Niemal codziennie słyszymy o nowym odkryciu, dzięki któremu będzie można uratować wiele istnień. Medycyna stała się jedną z najważniejszych dziedzin życia, co potwierdzają chociażby wysokie zarobki lekarzy.

To wszystko nie powinno specjalnie dziwić, bo przecież już Jan Kochanowski pisał „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz”. Jest w tych słowach zawarta bardzo bolesna prawda – ludzie bardzo często nie doceniają tego, że nie cierpią na żadne schorzenia. Nie doceniają do tego stopnia, że zdarza im się kompletnie lekceważyć zalecenia lekarzy, co w przyszłości często ma ponure konsekwencje.

Warto dbać o siebie i nie lekceważyć zaleceń ludzi, którzy znają się na swojej pracy. Lekarze w większości przypadków nie są bezmyślnymi sadystami, a ich celem zgodnie z przysięgą Hipokratesa jest dobro pacjenta. Nie warto niszczyć swojego zdrowia także ze względów finansowych – koszty leczenia niejednokrotnie okazują się być naprawdę wysokie.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.