Uszczerbek na zdrowiu będący wynikiem wypadku samochodowego, choroba spowodowana przez długotrwałe wykonywanie obciążającego fizycznie bądź psychicznie zawodu, nagłe i drastyczne podupadnięcie na zdrowiu będące wynikiem wypadku- w którym z tych przypadku przysługuje Ci odszkodowanie zdrowotne? Kiedy i z jakich powodów możesz go dochodzić?
Niestety, odpowiedź na te pytania nigdy nie jest jednoznaczna i prosta. To jakie odszkodowanie zdrowotne Ci przysługuje, często zależy od tego jakie (i czy w ogóle) masz ubezpieczenie zdrowotne- jakie płacisz składki i jakie wypadki losowe i nie tylko będą obejmowane przez Twojego ubezpieczyciela. Generalnie, ubezpieczenia zdrowotne dzielą się na obowiązkowe i prywatne.
Ale uwaga: są też przypadki, w których odszkodowanie zdrowotne należy się niezależnie od rodzaju wykupionej polisy zdrowotnej.
Jednak warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wypadek różnych możliwych i przewidywanych przyszłych zdarzeń mogących nadwyrężyć lub nawet całkowicie zniszczyć Twoje zdrowie.