Programista to dziś jeden z najbardziej pożądanych pracowników. I nic w tym dziwnego. Ze względu na komputeryzację kolejnych miejsc pracy, a także przeniesienie znacznej części działalności do internetu, dobry programista to prawdziwy skarb.
I często programiści zajmują się rzeczami, które wcale nie wydają się oczywiste. Bo gdyby zapytać na ulicy, czym się właściwie zajmują, to pewnie niewiele osób pomyśli o tym, że programiści czuwają nad prawidłowym działaniem stron bankowych i przelewów, dbają o sprawny przebieg zakupów w internecie czy to właśnie dzięki nim istnieje kilka możliwości nastawienia prania.
Jeszcze bardziej zaskakuje pomysł, że programiści mogą wspierać służbę zdrowia. Ale to prawda. Nowoczesne oprogramowanie dla przychodni czy oprogramowanie stomatologiczne to świetne rozwiązanie, które w nowoczesny sposób znacznie usprawnia obsługę pacjentów i realnie zwiększa jakość proponowanych usług. Medycyna powinna nadążać za duchem czasu, bo przecież nic nie jest tak ważne, jak dobre zdrowie!