Ortodonta – specjalista wad zgryzu
Każdego dnia dbamy o swoje uzębienie, stosujemy różne środki do higieny jamy ustnej. Regularnie odwiedzamy dentystę. Dbamy o to, aby u nas, czy też u naszych dzieci nie rozwinęła się próchnica.

Nie chcemy czuć dyskomfortu uśmiechając się serdecznie do kogoś. Niektórzy jednak są zakłopotani nawet podczas rozmowy, mając świadomość, że ich zgryz jest nie do końca prawidłowy, wymaga korekty. Nie chodzi tylko o estetykę, ale również o zdrowie.

Lekarz ortodonta specjalizuje się w leczeniu wad zgryzu i szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwszym etapem leczenia jest diagnostyka. Ortodonta wykonuje potrzebne badania i uzyskuje niezbędne materiały ( zdjęcia, modele itp. ). Dzięki temu może ustalić optymalny plan leczenia, który omawia z pacjentem. Na kolejnej wizycie zakładany jest aparat ortodontyczny. Ortodonata z pewnością po jego założeniu udzieli rad, jak dbać o higienę, co jeść i pić, a czego unikać.

W trakcie noszenia aparatu bardzo ważne są systematyczne kontrole. Zapewniają one pacjentowi prawidłowy przebieg leczenia.