Przygotowujemy dziecko do pierwszej wizyty u dentysty

Jak wiadomo, pierwsze wizyty w różnych miejscach zawsze są dość trudne i ciężkie. To zwykle dzieci się ich obawiają i dlatego nie chcą odwiedzać gabinetu, w jakim pracuje stomatolog. Na szczęście my możemy ułatwić im przejście przez pierwszą wizytę u dentysty, jeśli tylko z nimi na spokojnie porozmawiamy. A jak powinna wyglądać taka rozmowa „przygotowawcza”?

Na początku wyjaśnijmy dokładnie swoim dzieciom, kim w ogóle jest dentysta. Opiszmy, czym się on zajmuje i dlaczego ludzie chętnie go odwiedzają. Powiedzmy, jak ważne jest dbanie o zęby i że to właśnie u dentysty można o nie zadbać najlepiej. Opowiedzmy dzieciom, jak prezentuje się gabinet stomatologa, co można w nim znaleźć i z czego korzystają specjaliści. Im lepiej zapoznamy swoją pociechę z nowym miejscem, tym mniejszy strach będzie ona odczuwać przed pierwszą wizytą.

Po takiej rozmowie spokojnie możemy już zabrać swoje dzieci do dentysty. Dzięki temu zaczniemy dobrze dbać o zdrowie maluchów oraz o stan ich uzębienia i jamy ustnej.