Czego ludzie wstydzą się kupować?
Podczas rozmowy ze znajomymi pojawił się kiedyś temat wstydu podczas zakupów. Jesteśmy ludźmi, dla których nic, co ludzkie nie jest obce, jednak zaczęliśmy się zastanawiać, czy są takie rzeczy, których wstydzilibyśmy się kupować. Ciężko nam było wpaść na cokolwiek, postanowiliśmy więc skonstruować ankietę i rozesłać ją w internecie tak, żeby ludzie mogli ją wypełnić anonimowo.

Wyniki ankiety były bardzo ciekawe. Na liście rzeczy wstydliwych podczas zakupu pojawiły się między innymi podpaski i tampony. Ponieważ w ankiecie można było zaznaczyć płeć, okazało się, że tych produktów higienicznych wstydzą się kupować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zaskoczyło nas to, ponieważ uważaliśmy to za najnormalniejszą część życia, tym bardziej nie rozumieliśmy, dlaczego mężczyźni wstydzą się tego rodzaju zakupu, skoro wiadomo, że nie kupują tych produktów dla siebie.

Na liście pojawiły się również tabletki na potencję i leki ginekologiczne. To było dla nas bardziej zrozumiałe, nikt nie lubi chyba przyznawać się do słabości i do tego, że z naszymi narządami intymnymi coś może być nie tak. To sfera życia wyjątkowo prywatna i raczej nie lubimy, kiedy inni wiedzą o niej zbyt dużo.

Uznaliśmy ankietę za bardzo ciekawy pomysł i z pewnością powtórzymy go w przyszłości, być może napiszemy jakiś artykuł do czasopisma akademickiego na ten temat?