Leczenie trądziku

Trądzik to problem wielu osób i to nie tylko w okresie dojrzewania. Również dorośli często się z nim zmagają, chociaż u nich przyczyny powstawania trądziku są nieco inne. Bez względu jednak na wiek, trądzik to problem, który potrafi być bardo irytujący. Dlatego też wiele osób zgłasza się z nim do dermatologa. A ten podejmuje odpowiednie leczenie.
A co, jeśli wizyty u dermatologa wybitnie nam nie pasują? Jeśli terminy są odległe, albo zwyczajnie jest nam do niego nie po drodze? W takiej sytuacji odpowiedzią na problemy skóry stają się kosmeceutyki.
Po raz pierwszy nazwał je i odróżnił od innych preparatów profesor dermatologii Albert Kligman. Takiego odróżnienia dokonał, aby rozwiać wątpliwości, czy należy zakwalifikować je do kosmetyków, czy może leków. W praktyce bowiem mają one i działanie lecznicze, i typowo pielęgnacyjne. Są więc odrębną kategorią preparatów. I jedno jest pewne, z trądzikiem potrafią sobie radzić doskonale. Nie tylko pomagają się go pozbyć, ale też czynią skórę cudownie odżywioną.