Usuwanie znamion – kiedy zdecydować się na zabieg

Znamiona i pieprzyki dotykają zdecydowanej większości Polaków, większość z nas ma na ciele co najmniej kilka lub kilkanaście znamion w najróżniejszych miejscach. Dermatologowie ostrzegają od lat, że narażenie znamion na ekspozycję słoneczną, a także na otarcia i ranki, może wiązać się z późniejszym rozwinięciem się raka skóry, popularnie określanego jako czerniak.
W stolicy, usuwanie znamion Warszawa to usługa jaką mają w ofercie gabinety medycyny estetycznej oraz dermatolodzy. Usunięcie znamion może zostać przeprowadzone zarówno laserowo jak i chirurgicznie.
Plusy laserowego usunięcia znamion to przede wszystkim fakt, że nie pozostawia ono blizny, a także jest stosunkowo bezbolesne i bardzo szybkie – w większości przypadków potrwa maksymalnie kilkanaście minut.
Jeśli jednak nasze znamię budzi wątpliwości dermatologa i po usunięciu powinno zostać wysłane na badanie histopatologiczne, konieczne będzie chirurgiczne go usunięcie. W takich przypadkach gojenie się trwa dłużej i znamię może pozostawić bliznę, jednak wykonanie analizy usuniętego znamienia jest możliwe tylko przy interwencji chirurgicznej.