Kobieta, która urodziła dziecko ma jeszcze nadmiar ciała, którego już w zasadzie mogłaby i chciałaby się pozbyć. Rozciągnięta skóra często ma bardzo widoczne znaki, tak zwane rozstępy po ciąży. Dla kobiety nie jest to przyjemne z jednego powodu. Niestety nie wygląda z nimi zbyt dobrze. Oczywiście nie trzeba na siłę nic z nimi robić, ale dla estetycznegowyglądu warto podjąć pewne działania. Jak więc je zlikwidować? To nie takie trudne. Oczywiście w momencie kiedy lekarz już na to zezwoli, należy rozpocząć ćwiczenia. Wówczas skóra zacznie robić się bardziej jędrna i elastyczna.

Kolejna sprawa to na pewno należy smarować te rozstępy specjalnym kremem, który dostępny jest w aptece. Można również korzystać z zabiegów usuwających takie rozstępy, ale to bardziej kosztowne. Na pewno ćwiczenia i dobry krem wystarczą. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby zając się tymi rozstępami w miarę wcześnie. Wówczas będzie możliwe ich zlikwidowanie. Jest to najczęściej moment, w którym są jeszcze czerwone, czyli w stanie zapalnym.

Kiedy przechodzą w fazę w której wyglądają bardzo blado, niewiele da się zdziałać. Praktycznie każda kobieta ma rozstępy po ciąży. Oczywiście jedna większe, druga mniejsze, ale ma. Nie dla wszystkich kobiet jest to łatwe do zniesienia, bo jednak takie coś potrafi zeszpecić ciało. Niektóre wstydzą się rozbierać na plaży czy na basenie, rezygnują z takich przyjemności, a nie musiałyby, gdyby w porę na nie zareagowały. Systematyczne działania pozwoliłyby na całkowite usunięcie rozstępów i pozbycie się problemu.