konopie

konopie- gatunek rośliny z rodziny konopiowatych, występuje w górach Ałtaj, Tienszan, na Zakaukaziu oraz w Afganistanie. Jako roślina uprawna rozpowszechniona jest w różnych miejscach świata. Z uwagi na obecność ponad 1000 podgatunków tego ziela niezmiernie ciężko jest przypisać jeden konkretny zapach. Niektórzy opisują go jako: korzenny, trochę cytrusowy, w niewielkim stopniu kwiatowy, pochodny aromatu świeżo skoszonej trawy.

koper

koper – jednoroczna roślina należąca do rodziny baldaszkowatych, osiąga wysokość 1-2m. Koper odznacza się niezwykle mocnym, ale przyjemnym w odbiorze słodkawo-korzennym aromatem.

kozieradka

kozieradka (fenugreek) – gatunek rośliny zielnej z rodziny bobowatych, występuje na terenie Azji oraz Europy Wschodniej. Olejek eteryczny pozyskiwany z nasion wydziela ostry, cierpki zapach porównywalny przez wielu do indyjskiej mieszanki przypraw, aromatu selera czy woni syropu klonowego.

kumkwat

kumkwat – rodzaj niedużego krzewu/drzewa należącego do rodziny rutowatych, pochodzi z Chin. Charakterystyczny owalny owoc wielkości śliwki oddaje niezwykle aromatyczny, lekko kwaśny posmak.