tamarynd

tamarynd – gatunek tropikalnego drzewa rodem z Afryki, olejek zapachowy wytwarzany jest ze słodko-kwaskowatych owoców kształtem zbliżonych do fasoli strączkowej.

tangeryna

tangeryna (tangelo) – hybryda mandarynki i grejpfruta, pochodzi z Azji Wschodniej już ponad 3000 lat temu uprawiana była w Chinach oraz Japonii. Obecnie hodowana w strefach o łagodnym, ciepłym klimacie. Owoce są niezwykle soczyste, słodkie i jednocześnie ostre. Aromat tych owoców ma działanie pobudzające.

tatarak

tatarak – gatunek byliny należący do tatarakowatych, zasięg gatunku obejmuje teren strefy od podzwrotnikowej do umiarkowanej. Olejek tatarakowy jest gęstą, przezroczystą, zdarza się również, że żółtą cieczą o specyficznym mocnym, cierpkim zapachu.

torf – skała osadowa powstała w wyniku przemian obumarłych szczątków roślin, zapach torfu scharakteryzować można jako woń świeżo zaoranego pola z łagodnymi śladami słonych bagien.

tuberoza

tuberoza – gatunek roślin z rodziny agawowatych, występuje głównie w Meksyku. Zapach odznacza się wyjątkową mocą i intensywnością. Silnie kwiatową tuberozę spotkać można m.in. w Bond no. 9 Fire Island.