trawa cytrynowa

trawa cytrynowa – należy do traw z rodziny wiechlinowatych, szeroko uprawiana w krajach Morza Śródziemnego. Cytral naturalny olejek trawy cytrynowej otrzymywany w procesie destylacji parą wodną z liści palczatki cytrynowej może popisać się bardzo intensywnym ostro-kwaśnym charakterem.

trufla

trufla – rodzaj grzybów należących do truflowatych, bulwiaste owocniki wytwarzane są pod ziemią i należą do najdroższych grzybów na świecie. Młode osobniki są bezwonne, natomiast starsze wydzielają charakterystycznie silny, fenolowy zapach zbliżony do woni jodu lub asfaltu.

turówka wonna

turówka wonna – gatunek trawy z rodziny wiechlinowatych, występuje w umiarkowanej strefie Europy, Ameryki Płn., Azji. Wśród Polaków znana jest jako surowiec do wyrobu wódki – żubrówki. Ze względu na zawartość kumaryny roślina posiada bardzo przyjemny, przypominający nieco wanilię aromat.

tymianek

tymianek (macierzanka) – gatunek roślin należących do jasnotowatych, pochodzi z terenów Morza Śródziemnego. Silny i zdecydowany aromat jednocześnie odświeża, ale i pobudza. Tymianek ma lekko gorzkawy posmak.