Eau d`Italie Magnolia Romana

Zapach, którego tematem przewodnim jest magnolia – mało popularne drzewo/krzew porastające (dziko) rejony Azji Wschodniej oraz obie Ameryki.
W Polsce do „namierzenia” w ogrodach dendrologicznych/botanicznych lub u „prywatnych kolekcjonerów”.
Sam aromat (jak każdy sygnowany marką Eau d`Italie) nawiązuje do konkretnego miejsca na mapie Włoch – Magnolia Romana odwołuje się do uliczek/alei zlokalizowanych u podnóża rzymskiej willi rodu Borghese.
Otwarcie tego EDT jest bardzo zielone – dominuje tytułowe drzewo/krzak dzielnie wspierane przez cytrusy, nuty wodne/ozonowe oraz siano. Całość ma ewidentny wiosenno-letni klimat – po raz kolejny twórca/y przenosi nas na słoneczny Półwysep Apeniński. Kompozycja jest linearna/prosta, lekka/zwiewna z biegiem czasu charakter się trochę zaostrza bo do gry dochodzi róża oraz męski element w postaci drzewa cedrowego. Parametry tej woni nie powalają (dużo lepsze wyniki uzyskałem testując Eau d`Italie czy Bois d`Ombrie) – średnia trwałość na poziomie 6 godzin, do tego „akceptowalna” moc oraz projekcja. Dedykowanym odbiorcą jest tu kobieta – entuzjastka magnolii, klimatów zielonych, wodno-ozonowych.Pachnidło świetnie sprawdzi się jako wiosenno-letni (dzienny) dodatek  (dedykowany Paniom w wieku +30). Podsumowanie jest krótkie (skierowane do piękniejszej części tego forum) – jeżeli znudził się Wam mainstream, szukacie czegoś nowego/niespotykanego to namawiam do głębszych testów nie tylko tego konkretnego EDT, ale i całej linii Eau d`Italie.
Opis zapachu powstał na podstawie próbki zakupionej na znanym portalu aukcyjnym.

Nos: Bertrand Duchaufour

Wprowadzono na rynek: 2008

Nuty zapachowe:

 

Oceń ten zapach!

Dodaj komentarz