Dexter sezon 5Kolejny sezon serialu Dexter przynosi nie tylko kolejne trupy i ślady krwi. Naturalnie pojawiają się nowi kluczowi dla tego sezonu mordercy ze sprawy „Santa Muertę” prowadzonej przez siostrę tytułowego bohatera, Debrę Morgan. W sezonie pojawi się też nowa postać kobieca u boku Dextera który pomimo wątpliwości co do posiadania przez siebie uczuć wyższych, martwi się o przyszłość i psychikę swojego syna, po tragicznej i traumatycznej śmierci jego matki Rity.

Santa Muerte

Debra Morgan odnajduje odcięta głową kobiety, pozbawioną oczu i języka w akompaniamencie świec i innych dewocjonaliów. Młoda mundurowa funkcjonariuszka naprowadza ją na trop „Santa Muerte” czyli kultu śmierci. Debra Morgan z czasem odnajduje chętnego do składani zeznań świadka jednak na niedługo przed spotkaniem z informatorem ten ginie w takich samych okolicznościach jak wcześniej zdekapitowana kobieta w towarzystwie dewocjonaliów.
Nowa bohaterka

W tym sezonie Dexter podczas łowów poza upolowaną zwierzyną przypadkowo trafia na jej ofiarę, młodą dziewczynę, przetrzymywana i turturowaną która na całe swoje szczęście nie skończyła w beczce jak jej poprzedniczki. Początkowo nie ufna z czasem Lumen poznaje działalność Dextera i wspomaga go. Naturalnie nie obejdzie się bez problemów w związku z tym, iż Dexter jest perfekcyjny w tym co robi, w przeciwieństwie do jego nowej partnerki.
Śmierć Rity i przyszłość Harrisona

Po śmierci Rity, która zginęła na koniec 4 sezonu w finałowym odcinku tej serii, zabita przez Trinnity Killer‘a, Dexter bardzo obawia się czy trauma którą przeszedł Harrison nie odciśnie na nim takiego samego piętna jak niegdyś an Dexterze. Dexter razem z Harrisonem udaje się nawet do psychologa dziecięcego.

Inne wątki sezonu

Quinn zaczyna coraz bardziej podejrzewać Dextera o drugie życie do którego nie przyznaje się przed światem. W swoim działaniu zaczyna przypominać Sierżanta James Doakes z pierwszych sezonów serialu który odszedł z obsady serialu za sprawą Lily. Maria La Guerta i Anchel Batista dalej są małżeństwem jednak w ich związku zaczynają pojawiać się pierwsze rysy. Debra odkrywa sprawę „Dziewczyn z Beczek” których zabójcę na początku 5 sezonu zabija Dexter, zaczyna rozpoznawać kolejne ofiary. Nowo partnerka Dex’a była potencjalną kolejna pięknością z beczki na bagnach to nieco komplikuje sprawy Dextera.