Każda kobieta raz w miesiącu ma takie dni, kiedy najlepiej zamknęłaby się w domu, wskoczyła pod kołdrę i z kubkiem aromatycznej herbaty oglądała ulubione seriale i tym samym zamknęłaby się przed całym światem.
Różne z nas różnie przechodzą menstruację. Są kobiety, które w „te dni” całkowicie nie mogą funkcjonować. Ból odczuwają w całym ciele. Bez pigułek ani rusz. Są też szczęściary, które nie odczuwają żadnych dolegliwości – wręcz przeciwnie – chodzą na siłownię i mogą bez problemu korzystać ze wszystkich aktywności. Co zrobić, gdy zaliczasz się do tej pierwszej grupy?

Kobiece problemy raz w miesiącu można częściowo pokonać. A na pewno złagodzić. Jak przetrwać ten okres? Oto kilka trików.
Po pierwsze – użyj termoforu. Jego ciepło na Twoim brzuchu złagodzi objawy. Jest to zdecydowanie lepszy sposób niż faszerowanie się tabletkami.
Po drugie, joga. Mam tu na myśli delikatne rozciąganie się. Spowoduje to rozluźnianie mięśni, dzięki czemu poczujesz się lepiej. Sport jest dobry nie tylko w czasie miesiączki. Jeśli uprawiasz go regularnie, nie rezygnuj z niego całkowicie gdy czujesz się gorzej.
Po trzecie, odrobinka czekolady. Najlepiej tej gorzkiej, o dużej zawartości kakao. Jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Ten ostatni, to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na kobiece problemy.