Doskonałym pomysłem na urozmaicenie zabawy na imprezie odbywającej się na zewnątrz jest zamówienie pompowanych zabawek. Mogą zamawiać je osoby prywatne dla swoich dzieci, by na własnym podwórku na czas trwania imprezy zorganizować bezpieczny i pełen atrakcji plac zabaw. Pompowane zabawki wynajmować mogą także przedszkola dla uświetnienia imprez, które odbywają się w plenerze, np. dnia dziecka. Atrakcje takie można w końcu spotkać na zabawach organizowanych przez samorządy dla swoich społeczności.

Doświadczenie organizatorów imprez oraz rodziców pokazuje, że zabawki takiego typu jak zamki dmuchane, pompowane zjeżdżalnie i trampoliny ogromnie podobają się dzieciom. Często bez marudzenia stoją w długich kolejkach, by choć przez chwilę móc z takiej zabawy skorzystać.

Na szczęście standardem jest teraz, że na imprezach publicznych każdej zabawki pilnuje przynajmniej jedna osoba, która czuwa nad bezpieczeństwem pociech. Pilnuje, czy w zabawie uczestniczy odpowiednia liczba osób i tego, czy dzieci w sposób właściwy korzystają z danej zabawki. Ponadto jest odpowiedzialna za kontrolowanie czasu, który każde dziecko spędza na zabawie tak, by zabawa przebiegała w sposób sprawny i sprawiedliwy dla uczestników.

Pompowane zabawki mają atrakcyjny design, są kolorowe i przyciągają wzrok naszych milusińskich. Właściwie użytkowane są też stosunkowo bezpieczne, a upadek na takiej zabawce przeważnie nie powoduje urazów ze względu na ich miękkość.