Płyta okleinowana

0
446

Niepozorna wytrzymałość
W budowaniu nowych domów lub podczas renowacji starszych domów szuka się materiałów, które są wytrzymałe, efektowane, praktyczne i (jeśli to możliwe) w przystępnych cenach – szczególnie jeśli zależy nam na remoncie, który odmieni wnętrze ale nie pochłonie całego budżetu domowego.
W przemyśle konstrukcyjnym, meblowym, budownictwie bardzo dobrze przyjęła się płyta wiórowa, czyli inaczej nazywana jako płyta okleinowana. Wytwarzana jest z specjalnych wiórów drzewnych sprasowanych z dodatkiem żywic przy użyciu ciśnienia i wysokiej temperatury. Można stworzyć płyty o różnych grubościach, wymiarach, parametrach. W przemyśle występuje jako jednowarstowa lub wielowarstwowa płyta, zwana inaczej laminatem.
Takie płyty dobrze sprawdzają się przy produkcji wszelkiego rodzaju mebli, blatów kuchennych, półek. Dobrze sprawdza się też w dziedzinie modelarstwa. Z cienkiej płyty można stworzyć naprawdę interesujące rzeczy małe ale i większe. Jest to dobra alternatywa drewna litego, które jest dużo droższe oraz trwalsze.

słowa kluczowe: mdf wenge, palisander himalaya, płyta okleinowana, wenge mdf, sklejka fornirowana cena, plyty stolarskie, sklejka teakowa, płyta mdf wenge, cdo okleiny, mdf zebrano