W dobie internetu poziom wiedzy medycznej ludzi wzrasta, ponieważ łatwiejszy jest dostęp do wiedzy na temat zdrowia, chorób i nowoczesnych metod leczenia. Internet to kopalnia wiedzy jeśli chodzi o leki, informacje na temat objawów dolegliwości. Ludzie korzystają z różnego rodzaju źródeł, by przed wizytą u lekarza uzupełnić swoją wiedzę i dokształcić się. Niektórzy uważają, że dzięki wiadomościom z przeglądarki udało im się uniknąć wizyty w gabinecie lekarskim, bo samodzielnie znaleźli sposób na ozdrowienie. Nie zawsze jest to dobra decyzja.

Źródła wiedzy takie jak portal medyczny czy forum internetowe związane z medycyną to bardzo pożyteczne źródła informacji, które dostarczyć mogą wielu rozwiązań i praktycznych porad. Jak najbardziej można z nich korzystać, ale jednak nie warto lekceważyć regularnych badań i wizyt u lekarza.

Portal medyczny ma służyć pogłębieniu wiedzy, niestety nie może zastąpić diagnozy wystawionej przez specjalistę. W internecie znajdziemy opisy chorób i różnego typu dolegliwości, poznamy doświadczenia innych osób związane z ich stanem zdrowia, poczytamy o nowinkach ze świata medycyny i zdrowia. To bardzo pożyteczne informacje. To jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu źródła świadczą tysiące użytkowników, którzy codziennie poszukują wiadomości związanych mniej lub bardziej z dziedziną. jaką jest medycyna.