Banan

banan – gatunek rośliny z rodziny bananowatych w naturalnych warunkach porasta międzyzwrotnikowe strefy Azji, Afryki i Australii. Występujący w nim kwas izowalerianowy nadaje charakterystyczny słodki, delikatny zapach. Banany to również idealny środek regenerujący – zapobiega wysuszaniu skóry, zwraca jej płynność w bardzo krótkim czasie.

Bazylia

bazylia – roślina zielna z rodziny wargowych, za jej ojczyznę przyjmuje się południowo-wschodnią Azję. Olejek eteryczny destylowany jest z kwitnącego ziela. Ma świeży, słodki, lekko korzenny aromat wzbogacony balsamiczną nutą. Odświeża skórę.

Benzoin (styrax)

benzoes – naturalna żywica pochodząca z kory drzewa styrax, występującego w Azji południowo-wschodniej. Ma słodki, balsamiczny zapach zbliżony do wanilii.

Bergamota

bergamota (olejek bergamotowy) – gatunek z rodziny rutowatych, uprawiana prawie wyłącznie we Włoszech, olejek uzyskiwany jest z zewnętrznej części skóry metodą wytłaczania (prasowanie) i destylacji parą wodną. Świeżo wyciśnięta ciecz jest barwy zielonożółtej. Zapach jest przyjemny, odświeżający. Cechuje się również właściwościami dezodoryzującymi (w tym także jako środek poprawiający oddech).Nuty zapachowe –