Tabletki na odchudzanie jak stosować?

0
516

Wiele osób twierdzi, że tabletki na odchudzanie nie pomagają w utracie zbędnych kilogramów. Wypowiedzi te przede wszystkim płyną od osób, które stosowały wszelkiego rodzaju preparaty na odchudzanie, ale oprócz tego nie zrobiły nic, co mogłoby w ich skuteczności pomóc. Mimo że półki uginają się od suplementów diety, to wiadomo, że nie ma jednego takiego, który poradzi sobie z nadwagą nawet najmniejszą i każdy, kto chce je stosować musi wiedzieć, że bez jakiegokolwiek wysiłku i zmiany diety nie osiągnie się wymarzonej wagi.

Każdy preparat na odchudzanie reklamuje się niby skutecznym jego działaniem, ale zawsze jest gdzieś na etykietce napisane, że aby zadziałał trzeba dać coś od siebie. Ci, którzy liczą na to, że waga sama spadnie, bo przyczyni się do tego tabletka, mogą być mocno rozczarowani. Gdyby tak było, to otyłość nie byłaby chorobą numer jeden w obecnych czasach.

Ci, którzy uważają, że preparaty na odchudzanie nie są skuteczne mają racje, ale tylko częściowo. Owszem, skuteczne nie są, jeśli liczy się na to, że w magiczny sposób zdziałają cuda. Ci, którzy pracują nad sobą, ćwiczą i dobrze się odżywiają , przy czym dodatkowo stosują tabletki na odchudzanie są zadowoleni z rezultatów. Dlaczego? Bo stosują się do zaleceń producentów tych preparatów. Same tabletki nie dadzą rewelacyjnych osiągnięć, ale wspomagając je mogą naprawdę zdziałać cuda. Tutaj wywiązuje się kolejny temat i pytanie, czy w takim przypadku spadek wagi rzeczywiście jest spowodowany tym, że stosuje się tabletki na odchudzanie, czy może jednak wpływa na to aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Odpowiedź jest prosta, w takim przypadku spadek wagi jest spowodowany połączeniem tych wszystkich czynników. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to niech wykona doświadczenie.

Propozycja jest taka, żeby przez miesiąc nie stosować tabletek na odchudzanie, ale intensywnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Po miesiącu można zobaczyć, jakie są efekty, następnie wykonać należy drugą część doświadczenia polegającą na tym, co robiło się dotychczas, ale wzbogacając tę część preparatami na odchudzanie. Po upływie miesiąca można porównać rezultaty. Po takim doświadczeniu, jeśli zauważy się, że waga spadała tak samo bez względu na to, czy stosowało się tabletki czy nie, to można stwierdzić, że są zupełnie zbędne, ale jeśli drugi miesiąc podczas którego stosowało się suplementacje przyniósł większe i lepsze efekty, to jasne jest, że tabletki na odchudzanie pomogły. Nie każdego stać na taki wysiłek ze swojej strony i trudno jest udowodnić działanie preparatów odchudzających, ale jeśli już ktoś chce się wypowiadać na forach w takiej kwestii, to najpierw powinien coś wypróbować zgodnie z zaleceniami i dopiero później przedstawiać swoje wypowiedzi i inteligentnie je argumentować.